Profil spoločnosti

Spoločnosť TRANSWATER JOZEF DUCHOŇ bola založená v roku 1992. Našou hlavnou činnosťou je poskytovanie komplexných služieb v autodoprave nákladnými a dodávkovými vozidlami. V roku 2006 spoločnosť rozšírila svoju činnosť o maloobchodné aktivity. Kúpila areál a budovy, kde zriadila priemyselnú predajňu. V Júni 2012 rozšírila predajnú plochu zo 75 m2 na 150 m2 a presťahovala sa do nových zrekonštruovaných priestorov. Taktiež sa venujeme predaju a kúpe poľnohospodárskych strojov a príslušenstva. V tomto sektore patríme k najsilenejším hráčom na Slovenskom na trhu. V roku 2011 sme rozšírili svoju činnosť o poľnohospodárske aktivity.

V súčasnosti je spoločnosť členená na tri strediská :

 • Agrosluzby
 • Hobby Market 
 • Autodoprava

Dosiahnuté výsledky radia našu spoločnosť medzi popredné, uznávané a spoľahlivé firmy s dlhoročnou tradíciou v danej oblasti. Dôkazom sú desiatky spokojných zákazníkov v podobe veľkých, stredných, malých firiem a fyzických osôb.

História spoločnosti

Rok 2015

 • zakupili sme senážny lis Budissa Bagger RT 8000 Plus
 • zakupili sme taktor JCB Fastrack 3230
 • zakupili sme kamion Volvo 

Rok 2014

 • zakupili sme mobilný valcový drvič vlhkého zrna – ROmiLL M2
 • zakupili sme rezacku CLAAS JAGUAR 850
 • zakupili sme stvrty kombajn CLAAS LEXION 600

Rok 2013

 • zakupili sme treti kombajn CLAAS LEXION 550

Rok 2012

 • zakupili sme druhy kombajn CLAAS LEXION 550
 • prestahovalis sme Mini Market do novo zrekonstruovanejj budovy a zmenili nazov na Hobby Market

Rok 2011

 • zakupili sme prvy kombajn CLAAS LEXION 540

Rok 2006

 • otvorili sme obchod s rozlicnym tovarom Mini Market

Rok 2000

 • spolocnost sa pretransformovala na spoločnosť s ručením obmedzeným s názvom TRANSWATER SLOVAKIA, spol. s r.o.

Firma TRANSWATER JOZEF DUCHOŇ vznikla v roku 1992. Koncesia na dopravu odborná spôsobilosť a živnostenský list jej umožnila vykonávať služby v doprave ako fyzická osoba. V začiatkoch podnikania a založenia rodinnej firmy, sa stretávala s ťažkosťami, novými zákonmi a zmenou myslenia celej Spoločnosti a ekonomiky. V roku 2000 sa fyzická osoba pretransformovala na spoločnosť s ručením obmedzeným s názvom TRANSWATER SLOVAKIA, spol. s r.o. Majiteľom firmy je Jozef Duchoň s manželkou Emíliou. Sídlo spoločnosti je v Slovanoch. Prevádzku má v Kláštore pod Znievom v bývalom areály dielní štátnych lesov. Od začiatku svojej činnosti sa snaží byť pre svojich zákazníkov spoľahlivým partnerom a to nielen z hľadiska profesionálneho prístupu zabezpečenia objednávanej dopravy či prepravy. Hlavne z hľadiska platobnej disciplíny a zodpovednosti voči dodávateľom, poisťovniam a štátu. Spoločnosť zamestnáva sedem zamestnancov v trvalom pracovnom pomere z toho traja pracujú v obchode. Sú vzdelaní a majú osvedčenie na dopravu opiátov. Firma vlastní vozidlá vybavené mraziacim zariadením so zapisovačom teploty, je schopná voziť 33 – 66 paletové zásielky. Venuje sa doprave potravín a liekov. Vlastní certifikát z Ministerstva zdravotníctva na dopravu opiátov. Dopravu realizuje v rámci Európy a Chorvátska. Klienti sú z roka na rok náročnejší a konkurencia tiež nespí, ale práve toto sú motory našej práce aby sme si udržali prípadne vylepšili svoju pozíciu na dopravnom trhu akú máme v súčasnosti.

Maloobchodná činnosť

V roku 2006 spoločnosť rozšírila svoju činnosť o maloobchodné aktivity. Kúpila areál a budovy, kde zriadila priemyselnú predajňu. Úmyslom bolo doniesť do Kláštora pod Znievom a okolia tovar ktorý je upotrebiteľný na dedine. Začiatok bol ťažký, neboli žiadne skúsenosti ale rozhodnutie rozšíriť činnosť boli rozhodnuté. Cieľavedomým prístupom majiteľov a zamestnancov sme za šesť rokov fungovania obchodu dosiahli slušnú pozíciu na trhu v rámci konkurencie hlavne tej podomovej a Poľskej. Úmysel predávať spojovací materiál sa rozšíril za šesť rokov činností na komplexný sortiment: záhradnícke potreby, zeminy, umelé a živé kvety, aranžmány, pohrebné kytice, spojovací materiál, kuchynka, drogéria, hračky, školské, kancelárske potreby, farby a maliarske potreby, náčinie a náradie, ochranné a bezpečnostné prostriedky, poľnohospodárska a záhradná chémia, stavebná chémia, potreby a krmivá pre psy mačky a zajace, pyrotechniku, ponožky.Spoločnosť vlastní povolenie na predaj pyrotechniky. V Júni 2012 rozšírila predajnú plochu zo 75 m2 na 150 m2 a presťahovala sa do nových zrekonštruovaných priestorov. Sprehľadnila jednotlivé sortimenty a rozšírila určité komodity. Vybudovala nový moderný Hobby Market a teší sa klientele z celého okolia jej sídla a robí všetko pre spokojnosť svojich zákazníkov. Obchod sa nachádza na pravej strane pri vstupe do obce Kláštor pod Znievom.

Agroslužby

V rámci obchodnej činností sa spoločnosť venuje aj odkupovaniu a predaju poľnohospodárskych strojov a traktorov. V roku 2011 posunula firma o level vyššie svoju činnosť v poľnohospodárskej oblasti – žatevné práce. Zakúpila dva kombajny: CLAAS LEXION 540 a CLAAS LEXION 550 a rozšila oblasť svojho pôsobenia z regionálnej na celoslovenskú. Firma ponúka žatevné práce obilovín, kukurice, repky olejnej atď. Vlastní traktory a vlečky na obslužnú činnosť v poľnohospodárstve.